Cestujte s Invia.cz

Slovní spojení Last Minute pochází z angličtiny a znamená “poslední chvíle”. Zajímavostí je, že v anglicky hovořících zemích se v souvislosti se zájezdy používá spíše pojem Last Second (neboli “poslední sekunda”) případně Last Moment (tedy “poslední moment/chvíle”).

Tento pojem je tedy používán k označení zájezdů, jejichž počátek je blízko a na které je vypsána sleva. Pokud tedy hovoříme o Last Minute zájezdech, máme na mysli zájezdy “v poslední chvíli”, neboli těsně před jejich započetím. Zpravidla je tak chápán zájezd, který má počátek během dvou týdnů a jehož cena je snížena až o desítky procent původní ceny.

vybírejte LAST MINUTE zájezdy

Dneska velmi častý pojem mezinárodního významu s populární odezvou. First Minute v překladu znamená „První chvíle“. Jedná se o jistou slevovou akci, kdy cestovní kancelář, vymyslí nějaký zájezd a hned po tom, co ho cestovní kancelář uvede na trh, je tento zájezd do omezené doby zlevněn. Sleva je většinou do 20% z ceny zájezdu. Taková sleva může být příjemná pro někoho, kdo je ochotný jí plánovat několik měsíců dopředu.

vybírejte FIRST MINUTE zájezdy


Garance nejnižší ceny

Nakoupíte u nás za stejné ceny jako v cestovní kanceláři, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů

Vybírejte z více než 12 200 000 zájezdů od 300 cestovních kanceláří z České republiky, Slovenska a NěmeckaNext Post

Vyberte si ubytování v ČR a SR

Pá Led 10 , 2020
Slovní spojení Last Minute pochází z angličtiny a znamená “poslední chvíle”. Zajímavostí je, že v anglicky hovořících zemích se v souvislosti se zájezdy používá spíše pojem Last Second (neboli “poslední sekunda”) případně Last Moment (tedy “poslední moment/chvíle”). Tento pojem je tedy používán k označení zájezdů, jejichž počátek je blízko a na které je vypsána sleva. Pokud tedy hovoříme o Last […]