Londýnská ZOO

Je původně Londýnská učená společnost založená v roce 1826 Sirem Thomasem Stamfordem Rafflesem.

Londýnská zoologická zahrada byla prvním vědeckým zooparkem na světě. Byla otevřena roku 1828 pro vědecké bádání. V roce 1847 byla zpřístupněna veřejnosti.

Londýnská zoologická zahrada je umístěna na severním okraji Regents Parku. Protéká jí Regents Canal.

Londýnská zoo byla také první zahradou která otevřela pavilón plazů, a to v roce 1849, první veřejné vodní akvárium, pavilón hmyzu nebo třeba první dětskou ZOO.

Nejzajímavější expozicí celé Londýnské ZOO, kterou ani jinde jen tak neuvidíte, je Motýlí ráj. Butterfly Paradise, jak se tato expozice nazývá, vás zaujme hned na první pohled. Nachází se totiž ve velkém stanu, který má tvar housenky. Procházet se v ní můžete tropickým deštným pralesem a nad hlavami vám budou poletovat motýli ze všech koutů světa. Mezi nimi můžete spatřit i velice vzácné kousky nebo například motýly větší než vaše dlaň.

Pokud jste fanoušek Harryho Pottera, pak nesmíte zapomenout navštívit pavilon plazů. Právě v těchto prostorách se natáčela scéna z prvního dílu, kdy Harry poprvé zjistí, že umí mluvit s hady a poštve proti svému bratranci velkou krajtu.

Za vstupenku pro dospělého zaplatíte kolem 22 liber, za dítě pak 17 liber. Pokud si však objednáte vstupenky přes internet, můžete na vstupném i trochu ušetřit.

Prohlédněte si zájezdy do LondýnaNext Post

Roztančená Kuba

So Led 11 , 2020
Je původně Londýnská učená společnost založená v roce 1826 Sirem Thomasem Stamfordem Rafflesem. Londýnská zoologická zahrada byla prvním vědeckým zooparkem na světě. Byla otevřena roku 1828 pro vědecké bádání. V roce 1847 byla zpřístupněna veřejnosti. Londýnská zoologická zahrada je umístěna na severním okraji Regents Parku. Protéká jí Regents Canal. Londýnská […]