Příroda umí

INVIA – největší výběr zájezdů a pobytů na internetu, online rezernace

Blue lagoon 

Island

Modrá laguna je divoký zázrak v srdci vulkanické krajiny. Vychutnejte si zdejší sálavé síly geotermální mořské vody, relaxační, omlazující a nezapomenutelné. Objevte mimořádné potěšení z masáže ve vodě nebo si užijte čisticí, revitalizační moc křemíku a řas. V sauně pocítíte teplo přímo z nitra země a ve vodním baru se pak můžete osvěžit nápojem. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do zářivých a luxusních geotermálních lázní v sopečné zemi. Naleznete je poblíž Grindavíku, 47 km od hlavního města Reykjavíku (asi 50 minut jízdy autem). Čeká vás mimořádný zážitek!

Blue lagoon (Island)
Blue lagoon (Island)

Národní park Krka 

Chorvatsko

Pro cestující ze Šibeniku by mohla být návštěva parku Krka skvělým tipem na celodenní výlet. Přivítají vás tu četná jezera, jeskyně, peřeje a hlavně vodopády, z nichž nejhezčí jsou Roški slap a Skradinski buk. Nejoblíbenější atrakcí Skradinského buku je koupání v laguně, přírodním bazénu na konci kaskády. Vytváří vskutku ohromující přírodní amfiteátr. Na vodním jevišti však místo herců dovádí tisíce návštěvníků. Studená voda přináší vítané osvěžení v letních dnech. Jezírko je hluboké, mnozí odvážlivci do něj proto navzdory zákazu skáčou z vrcholu vodopádu.

Národní park Krka (Chorvatsko)
Národní park Krka (Chorvatsko)

Fairy pools 

Skotsko

Pohádkové bazény se nacházejí nedaleko vesnice Carbost na ostrově Skye. Návštěvníci se mohou vydat na úžasnou procházku od Glen Brittle směrem k nim. Bazény jsou populární pro fotografy i pěší turisty, jelikož se jedná o jedno z nejpěknějších míst ve Skotsku. Ledová voda v řece Brittle a v bazénech je neobyčejně jasná a ideální pro všechny dobrodruhy, kteří se odváží vstoupit.

Fairy pools (Skotsko)
Fairy pools (Skotsko)

Giola 

Thassos

Giola neboli Diovo oko je přírodní mořská laguna vytesaná ve skalách, nacházející se nedaleko vesnice Astris. Horniny jsou terasovité, takže je snadné po nich chodit. Jejich výška dosahuje až osmi metrů. Plavci se odtud mohou ponořit do čisté vody, která se do laguny při větším příboji přelévá z moře. Osušky si budete muset rozložit po skalách, jelikož nablízku není žádný písek a ani stín.

Giola (Thassos)
Giola (Thassos)

Grotta della Poesia 

Itálie, Apulie

Grotta della Poesia je přírodní bazén ve skále jižně od Otranta na slunném poloostrově Salento. Malebné místo představuje příjemnou změnu oproti obvyklým plážím a je plné tajemství. Podle legendy se ve zdejších zdravých vodách kdysi vykoupala krásná princezna, jež díky tomu ještě více zkrásněla. Básníci z celé jižní Itálie, inspirováni touto pověstí, sem přišli psát básně o nymfách, orientálních princeznách a nádherných severských královnách. To všechno pomohlo stvořit slávu místa, jemuž se nakonec začalo říkat Jeskyně poezie.

Grotta della Poesia (Itálie, Apulie)
Grotta della Poesia (Itálie, Apulie)

Charco de la Laja 

Tenerife

Sopečné koupaliště v San Juan de la Rambla na severu Tenerife s historickým dědictvím a restauracemi nadchne návštěvníky všech věkových kategorií. Snadno přístupná laguna La Laja zaujme už z vyhlídky, kde si můžete pořídit záviděníhodné fotografie a pak vyrazit po schodech dolů do průzračné klidné vody vedle divokého oceánu. Přírodní lázně jsou vskutku klenotem Kanárských ostrovů a navíc umístěné v krásném historickém centru jednoho z nejatraktivnějších měst.

Charco de la Laja (Tenerife)
Charco de la Laja (Tenerife)

Moniz 

Madeira

Vulkanická jezírka utvářející pobřeží pod okouzlujícím městečkem Porto Moniz patří k nejzajímavějším přírodním úkazům na Madeiře. V zimě se o tamní černé útesy rozbíjejí vlny Atlantského oceánu, zatímco v létě při menším větru by zde mohlo být příjemné koupání. Vyjeďte si na kopec nad městem a budete mít jezírka jako na dlani.

Moniz (Madeira)
Moniz (Madeira)

Purcaraccia 

Korsika

Purcaraccia je nejvyhledávanější kaňon na Korsice. Mnohé turisty sem táhne krása místní přírody, průzračně čistá voda a dlouhé přírodní skluzavky. Dostat se sem můžete několika cestami a postranními uličkami. Kaskády Purcaraccia náleží mezi nejhezčí turistické trasy. Vykoupejte se v nich a nechte se okouzlit pohledy na koryto řeky, tvarované vodou ve skalách.

Purcaraccia (Korsika)
Purcaraccia (Korsika)

INVIA – největší výběr zájezdů a pobytů na internetu, online rezernaceNext Post

Wellness víkend na Šumavě

Čt Led 16 , 2020
INVIA – největší výběr zájezdů a pobytů na internetu, online rezernace Blue lagoon  Island Modrá laguna je divoký zázrak v srdci vulkanické krajiny. Vychutnejte si zdejší sálavé síly geotermální mořské vody, relaxační, omlazující a nezapomenutelné. Objevte mimořádné potěšení z masáže ve vodě nebo si užijte čisticí, revitalizační moc křemíku a řas. V sauně pocítíte teplo přímo z nitra země a ve […]